Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Šetriť na PZP sa neoplatí! 

S koncom kalendárneho roka, respektíve s nárastom cien pri výročí, sa stále viac našich klientov zaujíma o prepoistenie PZP. Ak premýšľate o zmene poisťovne na PZP, ozvite sa čo najskôr. Súčasnú zmluvu totiž musíte vypovedať 6 týždňov pred koncom jej platnosti. 

PZP je celkom komplikovaná poistka, pri ktorej nerozhoduje len výška poistného, ktorú budete pravidelne platiť. Do ceny PZP vstupuje veľa rôznych podmienok a plnení, naviac, každá poisťovňa má vnútornú štruktúru PZP nastavenú inak. Je preto veľmi ťažké pre bežného vodiča porovnať jednotlivé ponuky a vybrať si tú najvýhodnejšiu. Ako si vybrať z viacerých ponúk tú najlepšiu pre vás? 

Cena PZP nie je na prvom mieste 

Platí všeobecné presvedčenie, že PZP je tým lepšie, čím je nižšia cena, však poistné plnenie nie je vyplácané mne, ale tomu, komu spôsobím škodu… Cena ale nie je vždy najdôležitejšia. Pri poistnej udalosti je dôležité akú škodu PZP pokryje, akými službami vám pomôže poisťovňa pri riešení poistnej udalosti, ako rýchlo dokáže vybaviť poistnú udalosť a či sa budete určitou čiastkou podieľať na úhrade škody. 

Poistné krytie 

Každá PZP poistka je nastavená na iné poistné krytie. Zaujímajte sa o výšku poistného krytia, ktoré zjednodušene vyjadruje akú výšku škody, ktoré spôsobíte vy poškodenému, alebo je spôsobená vám, (platí to v prípade dojednaných pripoistení k vašemu PZP) poisťovňa nakoniec preplatí. Dôležité sú limity plnenia pri škodách na zdraví a škodách na majetku. Ak sa obávate, že PZP neposkytuje dostatočné poistné krytie pre vás, skombinujte ho s havarijným poistením, alebo si môžete dojednať PZP s pripoisteniami havarijného typu ako : pripoistenie čelného skla, zrážky so zverou, krupobitie a pod. 

Asistenčné služby 

Každá poisťovňa poskytuje ako súčasť PZP aj asistenčné služby. Preverte si však ich dostupnosť, či sú k dispozícii 24hod denne a 7 dní v týždni. Dostupné a flexibilné asistenčné služby sú v prípade nehody veľkou výhodou a určite ich oceníte. 

Špeciálne bonusy 

Poisťovne ponúkajú k PZP rôzne bonusy, napríklad za bez škodovú jazdu, alebo za nízky počet prejazdených kilometrov za rok. Vždy sa pri rozhodovaní o poskytovateľovi PZP pýtajte na všetky možnosti bonusov, ktoré vám poisťovňa môže poskytnúť. 

Porovnajte si viacero ponúk 

Pri rozhodovaní sa o novom PZP si vždy vyžiadajte viacero ponúk a až potom sa rozhodujte. Oplatí sa preveriť aj kombináciu PZP s havarijným poistením. Porovnávajte, hľadajte a pýtajte sa na čo najviac informácií. 

Ak však chcete ušetriť čas, alebo ak sa nevyznáte v poistných produktoch, obráťte sa na našich finančných odborníkov. Poradia vám ako sa zorientovať v ponukách, porovnajú všetky ponuky a pomôžu vám vybrať si tú najvýhodnejšiu pre vás. Získate tak každoročný profesionálny servis a absolútnu nezávislosť. Spolupracujeme so všetkými poisťovňami na slovenskom trhu a nepreferujeme žiadne konkrétne PZP.

Váš partner na ceste k finančnej slobode

Newsletter
Sociálne siete
Napíšte nám

Loyalters © 2024. All Rights Reserved.